Kontakt

Kontaktoplysninger til Langå Skole, skolens ledelse, teknisk/administrativt personale, SFO'en og specialtilbuddet Satellitten

Langå Skole
Vennevej 6
8870 Langå
89 15 40 20
langaa.skole@randers.dk

Skoleleder
Morten Jakobsen
89 15 40 24
morten.jakobsen@randers.dk

Viceskoleleder
Keld Fihl
89 15 40 26
keld.fihl@randers.dk

Serviceleder
Peter Andersen
89 15 40 27
61 12 46 57
peter.andersen3@randers.dk
service.langaa@randers.dk

Skolesekretær
Anette Dueholm Hvid
anette.hvid@randers.dk

Skolesekretær
Marianne Nedersee Mandal Frostholm
marianne.nedersee@randers.dk

Langå Skoles SFO
Sportsvænget 11
8870 Langå
89 15 40 30

SFO-leder
Marianne Hytting
89 15 40 31
89 15 40 38
30 69 33 56
marianne.hytting@randers.dk

0.-1. klasse inkl. førskolebørn
89 15 40 33
29 63 96 91

2.-3. klasse
89 15 40 34
30 34 43 38

Kontakttid
Der kan ringes direkte i tidsrummet kl. 14:00-17:00. Fredag dog kun til kl. 15:45. Men vi vil hellere modtage SMS’er og helst inden kl. 8:00. Når I har modtaget et ”OK”, er jeres besked registreret.

Satellitten
Sportsvænget 15
8870 Langå
89 15 59 70
satellitten@randers.dk

Satellittens leder
Heidi Odby Skjøttgaard
89 15 59 65
hos@randers.dk

Hvis du ønsker at kontakte Skoleafdelingen i Randers Kommune, kan du gøre det på boernogskole@randers.dk.

Bemærk, at beskeder, der indeholder personfølsomme oplysninger, ikke må sendes til ovenstående e-mailadresse.

Indeholder din besked personfølsomme oplysninger, skal den sendes som digital post.